• Rekordzista w żonglerce w naszej szkole!!!

• Janusz Chomotek - mistrz świata w żonglowaniu poiłką, sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi Guinessa  (19 wpisów) w podbijaniu różnych rodzajów piłek i w róznych miejscach, uczestnik programu Mam Talent.

W 1987 roku podbijając piłkę, pokonał dystans 30 km na trasie z Ustki do Słupska, w czasie 8 godzin i 20 minut. Pokonał rekord Diego Maradony w żonglowaniu pilką -  Maradona doszedł do 7 tysięcy, jego wynik to 35 tysięcy. Pokonał dwukrotnie trasę maratonu warszawskiego o długopści 42 km i 195 m, czas przejścia8 godzin i 30 minut. {Pilka podczas bicia rekordu, ani razu nie spadła na ziemię.)

W Hiszpanii podczas wystawy Expo żonglował w kwadracie 5mx5m przez 16 godzin. Podczas maczu Polska - Anglia zonglował piłeczką do tenisa ziemnego 4 godziny i 20 minut. W czasie trwania programu 5-10-15 podbił piłeczkę do tenisa stołowego 12 tysięcy razy. Dla programu Macie co chcecie, przeszedł plażą z Koldo Gąsek 20 km ustanawiając kolejny rekord. Pokonał trasę maratonu berlińskiego, żonglując -przeszedł 100 km, w czasie 18 godzin.

29 lipca 2007 roku w Łobzie pobił rekord Guinessa w podbijaniu piłki koszykowej z wynikiem 20432 podbicia w ciągu 2 godzin 11 minut i 3 sekund.

• Wycieczka klas 0-III do Hewelianum

• Wycieczka klas 0-III do Centrum Nauki "Hevelianum" w Gdańsku.  Dzieci zwiedziły wystawę interaktywnej " 7 Kontynentów" oraz wzięły udział w warsztatach "Odlotowe balony". Na koniec zjadły posiłek w "Burgier King". To był bardzo udany dzień!

• " Dzień Kolorowej skarpetki" - Światowy Dzień Zespołu Downa

• W naszej grupie 21 marca był wyjątkowo barwny i kolorowy, nie tylko z  powodu Pierwszego Dnia Wiosny. Właśnie tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Przedszkolaki również przyłączyły się do akcji wspierania osób zmagających się z tą chorobą genetyczną i tego dnia ubrały kolorowe skarpetki „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji oraz solidarności z osobami z Zespołem Downa.

• Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 0-3

• Wspólnie z klasami 0-III świętowaliśmy nadejście tej piękniej wiosny. Wszystkie dzieci wyruszyły na spacer po najbliższej okolicy w poszukiwaniu oznak wiosny. Podczas spaceru dzieci obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywołały Wiosnę głośnymi okrzykami i kolorowymi grzechotkami, które przedszkolaki wcześniej samodzielnie wykonały z butelki plastikowej i grochu. Radosne okrzyki dzieci "Witaj wiosno" towarzyszyły nam podczas pieszej wędrówki. Najsmaczniejszym i wyczekiwanym momentem dla wszystkich było ognisko z kiełbaskami.

• Liczyć każdy musi umieć

• Zabawy matematyczne w przedszkolu są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają.  Dzień Matematyki przedszkolaki obchodziły 10 marca 2023r. Dzieci rozwijały swoje umiejętności podczas przeliczenia, rozpoznawania kształtów figur geometrycznych, odgadywały zakodawne zapisy matematyczne oraz wykonały pracę plastyczna z wykorzystaniem kolorowych farbek.

• Być kobietą, być kobietą ......

• Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych, 8 marca odbyła się uroczystość z tej okazji. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. W tym szczególnym dniu wszystkie dziewczynki otrzymały serdeczne życzenia i upominki.

• Dzień Dentysty w oddziale przedszkolnym

• 3 marca 2023r przedszkolaki obchodziły Dzień Dentysty. W ramach zajęć dydaktyczno - zdrowotno - edukacyjnych dzieci dowiedziały się czym zajmuje się dentysta. Jak dbać o ząbki i jakie produkty pokarmowe są zdrowe dla naszych zębów, a także jakich produktów unikać lub jeść w niewielkich ilościach, aby nie zaszkodzić naszym zębom.